Články


Nový Grand Cherokee na českém trhu

2011-02-08 Přečteno: 3 378x

Nová generace zakladatele segmentu sportovních užitkových vozů (SUV) na začátku prosince vstoupila na český trh a nabízí výkon, komfort i bezpečnost podle standardů současné luxusní třídy SUV. Grand Cherokee je nová čtyřkolka, která svými schopnostmi v terénu navazuje na tradiční hodnoty značky Jeep® použitím mnoha nových systémů jako Quadra-Trac II®, Quadra-Drive® II a např. Selec-Terrain. Podle současného trendu se však nový model více přiblížil silničnímu SUV, a to díky zcela nové samonosné karoserii s nezávislým zavěšením kol a vzduchovému odpružení Quadra-Lift, které umožňuje změnit světlou výšku podvozku v celkovém rozmezí až 105,0 mm.

Exteriér

Design exteriéru nové generace Grand Cherokee je odvážnější a progresivnější a působí uhlazenějším dojmem, přitom však stále zcela jasně navazuje na předchozí generace. Atletický profil vozu snižuje spotřebu paliva, dodává vozu lehkost a navíc zlepšuje aerodynamický odpor v porovnání s předchozím modelem o 8,5 %.

Interiér

K významnému vylepšení došlo v interiéru vozu, kde jsou použity kvalitní materiály měkké na dotek. Velká pozornost byla rovněž věnována detailům a jejich zpracování. Nově je v interiéru použito dvoudílné panoramatické střešní okno CommandView®. V porovnání s předchozím modelem se zvětšil prostor pro kolena a nohy u zadních sedadel na 981,1 mm. Také zavazadlový prostor se zvětšil o celých 11 procent.

Bezpečnost

Mezi standardní bezpečnostní prvky patří elektronický stabilizační systém (ESC), elektronická minimalizace rizika převrácení (ERM), protiblokovací brzdový systém na čtyřech kolech (ABS) s detekcí nerovné vozovky, systém ovládání brzdné trakce (BTCS) na všech kolech, systém odemykání a startování bez klíče Enter-N-Go™ nebo systém stabilizace přívěsu. Samozřejmostí je také sada předních, hlavových, bočních a koleních airbagů.

Motorizace

Jeep Grand Cherokee bude na trh uveden ve dvou benzínových motorizacích. Motor Pentastar 3.6 V6 VVT je součástí standardní výbavy, pyšní se zcela novou konstrukcí, poskytuje výkon 210 kW při 6.350 ot/min a točivý moment 347 N•m při 4.300 ot/min.

Základní cena ve výbavě Overland je 1.296.900 Kč.

Druhý benzínový motor 5.7 HEMI V8 MDS s výbavou Overland bude k dispozici za 1.539.900 Kč.

Nový Grand Cherokee s dieslovým motorem bude představen ve druhém čtvrtletí roku 2011. 

 

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Jeep Grand Cherokee

Toto je článek o modelu Jeep Grand Cherokee


Články