Články


Range Rover Evoque

2011-04-05 Přečteno: 2 738x

Zásadní novinka

Range Rover Evoque je nepochybně jedním z nejdůležitějších vozů této sezony, který dokáže  řádně zčeřit zaběhlé vody kategorie vozů 4 x 4 a přinést něco nového, podobně jako to kdysi udělaly jeho předchůdci Range Rover a Land Rover.

Prodejní trhák?

Výrobce očekává, že se tato novinka stane prodejním trhákem, zejména díky jeho šetrnosti k životnímu prostředí i nízké spotřebě paliva. Evoque rozhodně není jen tak nějaký obyčejný offroad, má co nabídnout také ve městě. Jestli však očekávání vyjdou ukáže až čas.

Prostorný interiér

Pokud do vozu usednete, budete jistě překvapeni, jak prostorný a luxusní nabízí interiér. Vše je přesně tam, kde má být, nic nechybí ani nepřebývá. Evoque je zkrátka důkazem toho, že ani u offroadu si nemusíme odepřít značkou dávku pohodlí.

Dvě verze

K dispozici bude novinka ve třídveřové kupé verzi  a pětidveřové verzi se zvýšenou střechou. Po vzhledové stránce se tento Rover opravdu vydařil, ačkoliv působí hodně sportovně, nechybí mu ani nádech elegance. Dominantou vozu je přední mřížka, která mu dodává nezaměnitelné image.

Více druhů pohonu

Pětidveřové Evoque je poháněno 2, 2 – litrovým dieselovým motorem o výkonu 188 koňských sil a neuvěřitelně tichým chodem. O něco lepší je však verze s 2, 0 – litrovým motorem a výkonem 236 koní, která je už dostatečně svižná a umožňuje tak o mnoho rychlejší jízdu. Od ledna příštího roku by měla být navíc k dispozici verze s pohonem pouze na přední kola, která bude vybavena stejným 2, 2 – litrovým dieselovým motorem, bude mít však mnohem nižší spotřebu.

Potěší mnohé

Nové Evoque se může směle vyrovnat svým konkurentům ve třídě 4 x 4, přesto je však nutné zvyknout si na poněkud tužší řízení a menší svižnost než jakou známe od běžných vozů. Přesto však tento automobil jistě nadchne každého nadšence této kategorie.

 

Zdroj : www.thecarconnection.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články