Fórum - Téma


Klima


Fórum Grand Cherokee II WJ / WG Klima

Manuály  |  Inzerce  |  Model Jeep Grand Cherokee WJ / WG  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2003 Grand Cherokee WJ / WG 2.7

1 fotek  |  26 diskuzí

Výkon motoru 120 kW (163 PS) . Točivý moment 400 Nm (295 ft/lb) . Palivo diesel. 5-rychlostní Automatická převodovka. Motor 2 700 ccm (165 cui), 5-válec, 20-ventil.

Standardní modrej Jeep Grand Cherokee WJ2017-05-03 20:08:34

Ahoj,

nejde mi klimatizace. Nevím jak dlouho, protože jsem auto koupil v listopadu 2016.

Byl jsem s tím v servisu v Mostě a tam provedli vakuový test a doplnili mi chladící médium. Vše bylo O.K. krásně to chladilo, ale dnes po cca 5ti týdnech - opět teplo a klima nic.

Je možné, že vakuový test není k ničemu a neobjevil netěsnost?

Nevíte o servisu, kde mi to prostě na první pokus udělají dobře?

Bydlím kousek od Chomutova, ale např. servis v Praze mi nevadí.

Díky moc za každý tip, zatím byly všechny rady na tomto fóru správné.

2017-05-03 20:51:47

ze3gg: No vakuový test neobjeví netěsnost třeba v případě, že je někde mikrotrhlina/poškozené těsnění, kterážto "díra" se objeví třeba až po půl hodině chodu klimy, když jsou trubky horké od chladiva i motoru, nebo třeba vibrují s autem při jízdě po hrbolaté cestě. Vakuování není spása, jen jeden z úkonů postupu, náš dvorní chlaďař kupříkladu před vakuováním naopak celý okruh klimy tlakuje na 6 barů dusíkem a hledá pečlivě úniky, protože je celkem běžné, že jen vakuování všechny "díry" neodhalí, už jen proto, že pokud je v okruhu vakuum (podtlak), netěsné O kroužky apod jsou "vtaženy" do svých sedel a paradoxně těsní...když se pak systém rozběhne a je v něm naopak tlak, klidně začne chladivo unikat.... Jenže drtivá většina "rádobychlaďařů" umí jen obsluhovat automatickou plničku, kterpu jim nadělil nejbližší dealer se slovy "to dělá všechno za vás", o fyzikálních principech a funkci klimatizací většinou ani nic neví, a podle toho to pak vypadá :(

Základem je při plnění klimy do náplně vpravit kontrastní látku, ať už UV nebo klasickou "predátor" zelenou...a pka koukat všude po spojích, jestli to někde nemokvá.

2017-05-04 08:21:21

Ahoj, rozbili mi vakuovy test a vsetko bolo OK, cca 7 dni a zase teplo. Dal som doplnit klimu spolu s kontrastnou tekutinou, tej dali viac ako zvycajne. Výsledok, mikrotrklinka na chladici klímu, opravene zvaranim a vsetko je OK.

2017-06-19 20:19:18

Ahoj, mám problém s klimou a sice - prvních cca 20 minut chladí, zdá se OK, ale potom konec a teplo i při nastavení na minimum stupňů. Jak čtu vaše příspěvky, tak asi je opravdu problém v nějakých trhlinkách, které pod tlakem upustí chladící medium, ale jak tady někdo píše tak běžné servisy umí naplnit, ale to je vše. Jediné co na reklamaci mi řekli , že je vadný kompresor, ale to si myslím, že je hloupost protože to by to nešlo hned od začátku. Máte někdo takovou zkušenost ? A radu co s tím ?

2017-06-19 20:26:55

Servis, ktory ma masinu na servis klimy vie dat kontrastnu tekutinu, nech ti daju vacsiu davku ako je bezne. Mne klima po naplneni isla cca 7 dni potom to bola bieda. Pokial ti chladi aj teraz ale iba cca 20 minut neviem ci je to ono. Mne jednoducho pomaly unikla napln.


Odpovědět