Fórum - Téma


Lift leaf 4"


Fórum Wrangler I YJ Lift leaf 4"

Manuály  |  Inzerce  |  Model Jeep Wrangler YJ  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1992 Wrangler YJ

1 fotek  |  3 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor Řadový.2017-03-24 14:31:55

Ahoj lidi,muzete mi někdo poradit? Chtel bych dat na YJ liftovany pera 4",co všechno je potřeba dat jiny/delší a co eventuelne vynadat uplne? Houpacky mam k dispozici originalni (10cm),12,5cm a 15cm. Dekuji za odpověď. Ales

pan
2017-03-25 09:41:02

Ahoj,

na rozumnou odpověď je potřeba doplnit zadání.K čemu auto chceš používat, jak moc ho chceš předělávat, případně jaké máš nápravy.

Chceš mít co největší průjezdnost v českém blátě, nebo uvažuješ i o výpravách na Ukrajinu, Do Rumunska, případně do civilizovanějších oblastí?

Z mojí zkušenosti jsou nejdůležitější gumy (vzorek a důraz na velikost). Mám krátký JK zvednutý o 2,5'' a tady na limit nenarážím ani v Čechách, ani na 'expedici' a to mám ocelové nárazníky (zadní je asi blbost) stan na střeše, naviják. Co mi omezuje průchodnost hlavně v CR jsou kola 33'' a výkon motoru. místo původních 31'' kol jsem dal 33'' a radši bych měl 35, nebo 37. Ale už s 33'' je nedostatečný výkon motoru, na větší kola už je třeba jiná kole v diferenciálech (pokud nemáš motor třeba 300koní). ale kola také zvětšují výšku auta a na krátký Jeep je dobré to nepřehánět - doporučení bylo 2,5''. Osvědčil se mi větší rozvor kol. Dalším důležitým parametrem jsou uzávěrky diferenciálu.

Dost mi doporučovali Long Army, tedy zavěšení kol na delších tyčích. To nemám a má to za následek horší stabilitu na silnici, ale občas chvilku jedu 150km/h a moc to nevadí. Stejně cestovní rychlost je do 110km/h při 13 až 14l/100km.

Určitě budeš potřebovat delší tlumiče, ale podívej se, co obsahují podvozkové sady, to je nejlepší vodítko.

Jinak tohle povídání ber jako jeden osobní názor, určitě si vyslechneš dost názorů jiných. A jedině osobní zkušenost Tě nasměruje. Tedy možná jezdit s tím, co máš a postupně doplňovat. Jenom zkušenosti z CR jsou hodně jiné, než zkušenosti z Rumunska, Itálie atd. V ČR se jezdí převážně v hlubokém blátě ve vyjetých kolejích, tedy největší vliv má velikost kol a vzorek. Jinde už velikost kol měla menší vliv a šlo to kompenzovat podhuštěním.

Ahoj, Pavel

2017-03-25 10:12:34

Jojo YJ s long armama, dyť to auto je na listech a jeho maximální rychlost v seriovým stavu je tak 110km/h


Odpovědět